— Divadelní osmdesátky
— Vzkazy domů
— Ještě jsme ve válce
— Plakáty Sametové revoluce
— Kde domov můj?
— Věčné časy
— Lexikon světového filmu
— Venkovy
— Móda / Fashion
— Balet a jeho osobnosti
— Úřad vlády České republiky
— Galerie Jaroslava Fragnera
— Nakladatelství Akropolis
— Nakladatelství Bärenreiter
— Nakladatelství Casablanca
— Nakladatelství Pražská scéna
— Nakladatelství Slon
— Nakladatelství XYZ
Kniha pojednává o historii této významné královéhradecké divadelní scény. Publikaci, kterou sestavil Miloslav Klíma, doprovázejí desítky fotografií Josefa Ptáčka, grafickou úpravu navrhl Filip Blažek, který o výtvarném řešení říká: „Chtěl jsem, aby kniha odrážela atmosféru alternativní divadelní scény osmdesátých let. Vybavily se mi temné, černě vymalované prostory divadla Rubín nebo Junior klubu Na Chmelnici, které jsem v té době s rodiči navštěvoval. Jelikož i prostor Studia Beseda byl v 80. letech celý černý, jak ukazují i skvělé (a temné) dokumentární snímky Pípy Ptáčka, hledal jsem způsob, jak tuto barvu vyjádřit v grafické úpravě. Černá ořízka se prostě nabízela...“
Snímky Josefa Ptáčka byly naskenovány z původních negativů nebo dochovaných snímků z 80. let. Musely být pečlivě vyretušovány od škrábanců, otisků prstů, prachu a dalších nečistot, jak ukazuje poslední srovnávací obrázek.
Kniha má 320 stran a je tištěna černou barvou na papír Munken Polar 120 g/m² v tiskárně Serifa. Hřbet je potažený černým plátnem, na obálce a na hřbetu je název knihy provedený žlutou ražbou. Sazba je provedena písem Capitolium 2, titulky a marginálie jsou sázené písmem Aperçu. Černá ořízka vznikla v knihvazačské dílně na pražské Umprum. Knihu vydalo nakladatelství Pražská scéna ve spolupráci s Výzkumným pracovištěm Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze.